חישוב משכנתא – כיצד ניתן לחשב את המשכנתא?

משכנתא מהווה את אחת מההתחייבויות הכלכליות החשובות והמשמעותיות ביותר בחיים. בין אם מדובר בדירה ראשונה, שנייה או שלישית, חישוב משכנתא מראש הינו הכרחי על מנת להבין את גובה ההחזר החודשי בכל מסלול המוצע לכם, מהו גובה ההלוואה המקסימאלי אשר ביכולתכם לקחת וכיצד ישפיע כל שינוי על סך כל הסכום שתוציאו בסופו של דבר. ניתן לבצע את החישוב באמצעות מספר אפשרויות אשר יוצגו בפניכם מייד.

חישוב משכנתא- באמצעות מחשבון משכנתא

באתרים רבים באינטרנט מוצעים כלים שונים לחישובים הקשורים למשכנתאות, אלו הם מחשבוני המשכנתא. מחשבונים אלו מציעים חישוב משכנתא קל ופשוט תוך שליטה על מספר פרמטרים חשובים הקשורים לתחום זה כגון סך כל הריבית, ריבית הפריים, שינוי העלייה במדד, שער הדולר ועוד. באמצעות מחשבונים אלו ניתן להפיק 2 ערכים מרכזיים – גובה ההחזר החודשי הנדרש או לחלופין, סך כל ההלוואה והשפעתה על ההחזר החודשי עם "משחק" במשך החזר המשכנתא. חשוב לציין כי כל חישוב משכנתא המתבצע בצורה כזאת הינו ראשוני בלבד, שכן המחשבונים השונים מתקשים עם פיצול המשכנתא למספר מסלולים, כאשר חלקם אף מזניחים לגמרי את שיטת סילוק המשכנתא (שפיצר ודומיהם).

חישוב משכנתא- באמצעות יועץ משכנתאות פרטי

אחת הדרכים לקבל חישוב משכנתא מקצועי היא לפנות אל יועץ המשכנתאות בבנק. יחד עם זאת, הבעיה בגישה זו היא היעדר האובייקטיביות של הבנקאי (מחויב לבנק) כמו גם חוסר הזמן הפנוי עבורכם. לכן אם כבר להגיע לייעוץ מקצועי, אז עדיף שיהיה זה ייעוץ פרטי בחברות אשר מעניקות את השירות על ידי מקצוען אובייקטיבי. יועץ משכנתאות שכזה מברר עבור לקוחותיו מהי המשכנתא הטובה ביותר עבורם, ומציג חישוב משכנתא מהימן עם כל אפשרויות הפיצול והתרחישים האפשריים. האובייקטיביות משחקת כאן תפקיד מרכזי ובמקרים רבים מדובר ביועצים אשר היו בתפקידים בכירים במערכת הבנקאית וכעת עוסקים בעולם המשכנתאות וההלוואות למשכנתא בשוק הפרטי.

חישוב משכנתא הינו הכרחי לשם רכישת משכנתא באופן מושכל. הלוואה של כמה מאות אלפי שקלים עלולה להסתכם בהחזרים מיותרים של עשרות ומאות אלפי שקלים נוספים שלא לצורך עקב התחייבות לריבית גבוהה מדי או בחירה במסלול שאינו כדאי. כדאי להתחיל את החישוב באמצעות במחשבונים בתור רקע כללי ולאחר מכן לפנות למומחה אשר יעזור גם באיתור הגורם שמעניק את התנאים הטובים ביותר לשם רכישת המשכנתא.

דברו איתנו